Covid 19 Haberleri

Artan corona vakalarının ardından Mansur Yavaş’tan flaş karar

Artan corona vakalarının ardından Mansur Yavaş’tan flaş karar

Ankara ilimizdeki artan Covid-19 (koronavirüs) vakalarının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne girişler kısıtlandı. Kararı Twitter hesabından duyuran Mansur Yavaş Twitinde ;

"Ankara'da Covid-19 vaka artışı maalesef ilk zamanlardaki seviyeye çıkmıştır. Tedbirlerimizi üst seviyeye çıkarmakla birlikte çalışma arkadaşlarımızın ve sizlerin sağlığı için belediyemize ziyaretleri sınırlandırdık"

ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın dikkat çektiği gibi sürekli olarak ilk 5 il arasında yer aldığını hatırlatan ATO, aldıkları bilgilere göre ildeki günlük pozitif Covid-19 vaka sayısının 1000’lere yaklaştığı belirtildi.

Artan vakaların ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi de bir dizi yeni tedbir aldı. Tedbirler kapsamında belediyeye ziyaretçi girişleri sınırlandırıldı.

BELEDİYEDE VAKA SAYISI 144’E YÜKSELDİ 

Gültekin paylaşımında “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde KOVID-19 sebebiyle tüm birimlerimizde takibe alınan personel sayısı 144’e yükselmiştir. Aynı şekilde Başkent Ankara’da da vaka sayısının hızla arttığı bilinmektedir” ifadelerine yer verdi.