Covid 19 Haberleri

23 Ağustos 2020 korona virüs tablosu

23 Ağustos 2020 korona virüs tablosu

SON DAKİKA! 23 Ağustos Türkiye’de corona virüs vaka ve ölü sayısı kaç oldu?

23 Ağustos 2020 Pazar Sağlık Bakanlığı Türkiye corona virüsü günlük son durum tablosu;


Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkması sonrasında dünya genelinde uzmanları dahi şaşkınlığa sürükleyen bir hızla yayılım gösteren corona virüsü pandemisiyle ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Ülkemizde tespit edilen ilk coronavirüs vakasından 22 Ağustos gününe kadar geçen süreçte 6 bin 102 vatandaşımız coronavirüs kaynaklı olarak vefat etti.

Pandemi başından bu yana kişisel Twitter hesabı üzerinden günlük tabloy ile birlikte vaka ve ölü sayılarını paylaşarak kamuoyunu bilgilendirmeye devam eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 23 Ağustos 2020 Pazar günlük koronavirüs tablosu ile entübe ve yoğun bakım hasta sayılarını paylaşmasını bekleyen vatandaşlarımız 23 Ağustos Türkiye’de corona virüs ölü ve vaka sayısı kaç oldu? sorusu üzerinde yoğun şekilde araştırmalarına devam ediyor. 

Bugün 80.000'den fazla yeni test yapıldı. 1.217 yeni hasta tespit edildi. Ağır hasta sayımızda artış devam ediyor.Pnömoni oranı kontrol sınırında seyrediyor. Gücümüz tedbirlere uyumumuz kadar. Sonunda yenilen virüs olacak.